دانلود- پاورپوینت رنگدانه های فلزی|اِی بی

پاورپوینت رنگدانه های فلزی

پاورپوینت رنگدانه های فلزی

دسته بندی: پاورپوینت
کلمات کلیدی: رنگدانه های فلزی , رنگدانه های فلزی , پیگمنت ,رنگدانه های آهن متالیک,روش تولید رنگدانه فلزی ,رنگدانه های فریت باریم ,روش سرامیکی,رنگدانه های فلزی ضد خوردگی, تهیه رنگدانه های روی و الومینیوم با روش های غیر سمی , رنگدانه روی و الومینیوم ,ساختار نیتر,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت رنگدانه های فلزی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .
پاورپوینت رنگدانه های فلزی

دانلود پاورپوینت با موضوع رنگدانه های فلزی،
در قالب ppt و در 35 اسلاید قابل ویرایش.


بخشی از پاورپوینت :
درلعاب های با رنگدانه های فلزی مقداری پیوند اتمی و مقداری نیز اتمی- یونی وجود دارد.در پیوند یونی کاتیونهای بار مثبت (یون فلزات ) و انیونهای دارای بار منفی (در لعاب اکثرا O-2) به وسیله نیروی جاذبه کولن یکدیگر را جذب می کنند.میدان الکتریکی در اطراف کاتیون به صورت یکنواخت و غیر جهت دار است به همین دلیل تراکم الکترونهای میان کاتیون و آنیون در هر نقطه صفر است .
رنگدانه های فلزی با توجه به داشتن یونها یا ملکولهای فلزی علاوه بر ارائه رنگ مورد نظر خواصی ویژه ای را نیز به سیستم القا میکنند.و در اینجا به چند مورد از این رنگدانه ها با خواص ویژه پرداخته میشود.

رنگدانه های آهن متالیک
خاصیت مغناطیسی آهن بیش از سه برابر خاصیت مغناطیسی اکسیدهای آهن است.رنگدانه های آهن فلزی می توانند بسته به اندازه ذرات ، شدت میدانی تا KA150داشته باشند. این خواص برای نوارهای ذخیره سازی دانسیته بالا بسیار مناسب است. این محصولات در برابر اکسایش مقاوم هستند.

روش تولید
رنگدانه های آهن متالیک با احیاء ترکیبات آهن سوزنی شکل تولید می شوند.مواد اولیه تولید این رنگدانه ها هیدراکسیدهای اکسید آهن یا اگزالات های آهن هستند، که بطور مستقیم یا از طریق ترکیبات اسیدی توسط جریان گاز هیدروژن احیاء می شوند.رنگدانه های متالیک به دلیل مساحت سطح ویژه بالایی که دارند، محترقه هستند، لذا منفعل سازی انها ضروری است.این امر با اکسایش آهسته و کنترل شده سطح ذره حاصل می شود.

رنگدانه های فریت باریم
رنگدانه های فریت باریم در ابزار ذخیره دیجیتالی دانسیته بالا مورد استفاده هستند. برای تهیه ابزار غیر جهت دار (مانند فلاپی دیسک ها) ، جهتی طولی (نوارهای سنتی ) و جهتی عمودی بسیار مناسب هستند. فریت های باریم و استرانسیم نیز برای جلوگیری از جعل نوارهای مغناطیسی مانند نوارهای مورد استفاده در چک و کارت های شناسایی استفاده می شوند.

روش تولید
سه روش مهم برای ساخت صنعتی فریت باریم وجود دارد.
1- روش های سرامیکی
2- روش هیدروترمال
3- روش تبلور

روش سرامیکی
مخلوط های کربنات باریم و اکسید آهن در دمای 1200-13500C واکنش داده می شوند تا اگلومره های بلوری ایجاد شود. سپس این اگلومره ها تا 3μm آسیاب می شوند. این روش فقط برای رنگدانه های دارای شدت میدان زیاد مورد استفاده در نوارهای مغناطیسی مناسب است.

رنگدانه های فلزی ضد خوردگی
امروزه برای حفاظت از فلزات در برابر خوردگی روش های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرندکه یکی از این روش ها استفاده از رنگها و پوشش ها است.
پوشش های محافظ ضد خوردگی حوزه کلیدی ویژه ای را در صنعت رنگ به خود اختصاص داده اند . امروزه مقررات بکارگیری از آنها در ترکیب رنگها وهمچنین فناوری های جدید بسیار حائز اهمیت است . هدف از بکار بستن این فناوری ها کاهش احتمال خطر و ضایعات زیست محیطی است.این هدف با کاهش مقدار حلال های الی بکار رفته در ترکیب رنگ و اقتصادی کردن تولید رنگدانه های غیر سمی بویژه در ترکیبات ضد خوردگی میسر می شود ...

تـوضـیـحــاتِ فـایــل :
- این فایل با فرمت power point ( قابل ویرایش ) در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
تعداد اسلایدها : 35
- قابل ارائه و مناسب بعنوان پروژه کلاسی
- این پاورپوینت کاملا استاندارد بوده و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی رعایت شده است

  • قالب تزریق پلاستیک و قالب های فلزی

  • 346 صفحه ورد چکیده هر يك از پلاستيكها داراي مشخصاتي هستند كه ممكن است با مشخصات پلاستيك ديگر كاملاً فرق داشته باشند. مثلاً پلي بوتادين در درجه حرارتهاي پايين خا

  • گزارش مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید بشکه های فلزی

  • طرح توجیهی تولید بشکه های فلزی,دانلود طرح توجیهی تولید بشکه های فلزی,کارآفرینی تولید بشکه های فلزی,طرح کسب و کار تولید بشکه های فلزی,راه اندازی تولید بشکه های فلزی,امکان سنجی تولید بشکه های فلزی,طرح راه اندازی تولید بشکه های فلزی